Premier Management este o companie de management cu o gamă largă de servicii specializate. În afară de recrutarea specialiștilor de înaltă calitate și head-hunting, această companie este lider în furnizarea de training-uri pentru recrutori și implementarea serviciilor de calitate pentru partenerii ARA (Acordul de Asociere Republica Moldova – Uniunea Europeană) din Uniunea Europeană.

Unul dintre serviciile-cheie ale Premier Management este instruirea lucrătorilor moldoveni aflați peste hotare în domeniul tehnicii securității muncii. Aceasta implică furnizarea cunoștințelor necesare pentru a lucra într-un mediu sigur și pentru a respecta normele și regulamentele de securitate. Prin intermediul training-urilor, Premier Management se asigură că lucrătorii sunt pregătiți să lucreze într-un mediu sigur și să evite accidentele și riscurile asociate muncii.

Un alt aspect important al serviciilor oferite de Premier Management este instruirea în utilizarea cartelelor de fidelitate în cadrul programelor de fidelizare. Această instruire se adresează lucrătorilor moldoveni care lucrează în diferite sectoare, cum ar fi comerțul cu amănuntul sau industria ospitalității. Prin intermediul acestor training-uri, lucrătorii sunt învățați să utilizeze și să promoveze eficient cardurile de fidelitate și să ofere o experiență de calitate clienților, contribuind astfel la creșterea loialității și satisfacției acestora.

De asemenea, Premier Management se specializează în traducerea documentelor și dosarelor personale ale candidaților care urmează să depună actele pentru obținerea vizelor de muncă, permiselor de muncă și altor formalități legate de angajarea în străinătate. Compania se asigură că toate documentele sunt traduse corect și în mod profesionist, facilitând astfel procesul de aplicare și eliminând eventualele probleme sau întârzieri cauzate de barierele lingvistice.

Un alt serviciu oferit de Premier Management este procesul de outsourcing și outstaffing de personal din Republica Moldova în Uniunea Europeană, pe baza acordurilor bilaterale între țări. Compania asigură procesul de selectare și plasare a lucrătorilor moldoveni la clienții din UE, oferind soluții personalizate pentru nevoile specifice ale partenerilor lor. Prin intermediul acestui serviciu, Premier Management facilitează angajarea lucrătorilor moldoveni în străinătate și ajută clienții să beneficieze de calitatea și abilitățile forței de muncă din Republica Moldova.

De asemenea, experții Premier Management organizează delegarea supervizorilor pentru lucrătorii moldoveni delegați la clienți din UE, asigurând astfel mentinerea calitatii lucrului la nivelul așteptărilor clienților. Aceasta implică monitorizarea activităților lucrătorilor, oferirea de îndrumare și asistență, precum și asigurarea unei comunicări eficiente între toate părțile implicate.

Prin intermediul tuturor acestor servicii, Premier Management își propune să ofere soluții complete și personalizate pentru nevoile clienților săi din domeniul recrutării și managementului forței de muncă. Compania își menține poziția de lider prin furnizarea de training-uri specializate, asigurându-se că lucrătorii și partenerii lor sunt pregătiți și sprijiniți în atingerea obiectivelor lor într-un mod eficient și profesional.