Servicii de recrutare eficiente pentru găsirea celor mai potriviți candidați pentru pozițiile vacante. Profesionalism și expertiză în selecția personalului.

De ce merită să alegeți serviciile noastre internaționale de recrutare

La Asociația Agențiilor de Recrutare din Moldova, oferim servicii de recrutare de personal fără precedent, concepute pentru a vă conecta cu candidați calificați care îndeplinesc cerințele dvs. unice. Alegând serviciile noastre, beneficiați de:

Rețea vastă

Acces la o rețea vastă de companii de recrutare cu cunoștințe și experiență în industrie.

Individualitate

Soluții de recrutare personalizate care se potrivesc nevoilor dvs. specifice și obiectivelor de afaceri.

Screening

Procese riguroase de screening pentru a vă asigura că candidații posedă abilitățile, calificările și potrivirea culturală necesare.

Consultanță

Consultanță de specialitate privind piața muncii din Moldova, tendințele industriei și reglementările privind ocuparea forței de muncă.

ARA poate coordona servicii de recrutare externe pentru compania dvs

• Luați în considerare angajarea de muncitori în compania dvs.?
  • Doriți să reduceți costurile operaționale?
  • Nu aveți timp să vă ocupați de bătălia legală și administrativă?

1.

Promovarea

Vă lansăm solicitarea prin campaniile de marketing în toată rețeaua de agenții.

2.

Conversia

Convertim apelurile și lead-urile din Social Media în aplicații.

3.

Interviurile

Evaluăm candidații în interviuri individuale în incinta celor 43 de oficii de pe întreg teritoriu țării.

4.

Selecția

Selectăm candidații în funcție de cerințele ofertei angajatorului.

5.

Pregătirea dosarului

Colectăm toată informația într-un format prestabilit pentru toți candidații selectați. Angajatorul are acces la această informație pentru a analiza, desfășura interviul final și selecta candidații.

6.

Pregătirea actelor juridice

Asigurăm pregătirea corectă a tuturor actelor juridice pentru a garanta emiterea permisului de muncă.

7.

Rezervarea biletelor

Confirmăm rezervarea biletelor pentru transport.

8.

Asigurarea transportului

Asigurăm și monitorizăm călătoria candidatului de la plecarea lui până la destinație.

9.

Sprijin oferit candidatului

Săptămânal, în prima lună de angajare, ținem legătura cu candidații, prin telefon, pentru a ne asigura că s-au stabilit și pentru a le oferi suport informațional, după caz.

10.

Rotația de personal

Monitorizăm toate aspectele rotației de personal pentru a asigura un flux continuu de forță de muncă, respectând cerințele angajatorului.

Mecanismul formării prețurilor

Angajatorul achită o rată fixă pentru fiecare oră lucrată de către angajat și îi asigură cu cazare.

Industriile agenției noastre de recrutare

La Asociația Agențiilor de Recrutare din Moldova, ne ocupăm de o gamă largă de industrii, găsind profesioniști calificați din diferite sectoare. Expertiza noastră se extinde la următoarele industrii:

1.

Inginerie și producție

2.

Ospitalitate și turism

3.

Construcții și arhitectură

4.

Agricultură și prelucrarea alimentelor

5.

Logistică și transport

6.

Comerț și vânzări

Agențiile noastre respectă cerințele și nuanțele unice ale fiecărei industrii, permițându-ne să oferim soluții de recrutare personalizate pentru a satisface nevoile dvs. specifice. Fie că sunteți în căutare de profesioniști pentru roluri tehnice, poziții manageriale, sau domenii specializate, avem expertiza necesară pentru a vă conecta cu candidați calificați.