De ce merită să alegeți
serviciile noastre
de leasing de personal

La Asociația Agențiilor de Recrutare din Moldova, înțelegem că afacerile necesită flexibilitate atunci când vine vorba de leasingul angajaților. Serviciile noastre de leasing personal vă oferă posibilitatea de a vă optimiza forța de muncă accesând profesioniști calificați flexibili.

Cele mai bune servicii de leasing de personal din Europa de Est pentru afacerea ta

Flexibilitate

Leasingul de personal vă permite să vă măriți forța de muncă în funcție de nevoile afacerii dvs., adaptând fluctuațiile cererii.

Rentabilitate

Prin utilizarea serviciilor noastre, puteți evita costurile asociate cu angajații cu normă întreagă, cum ar fi beneficiile, taxele și instruirea.

Acces la profesioniști calificați

Vă conectăm cu profesioniști calificați care au fost examinați și evaluați detaliat de către companiile noastre de leasing personal.

Sarcina administrativă redusă

Ne ocupăm de sarcinile legate de resurse umane, cum ar fi salarizarea, impozitele și beneficiile, eliberându-vă timpul pentru a vă concentra asupra activităților de bază ale afacerii.

Acces la competențe specializate

Serviciile noastre vă permit să accesați expertiza specializată fără a fi nevoie de procese de angajare sau de formare îndelungate.

Flexibilitate pentru a satisface cererea

Indiferent dacă aveți nevoie de personal suplimentar pentru un proiect pe termen scurt sau pentru sezoanele de vârf, vă oferim flexibilitatea pentru a satisface cerințele dvs. de forță de muncă.

Procedura noastră de leasing de personal

1.

Recrutarea

Recrutăm personalul conform cerințelor ofertei de muncă.

2.

Pregătirea actelor juridice

Oferim sprijin în pregătirea tuturor actelor juridice pentru a accelera procesul de aplicare la permisul de muncă.

3.

Leasing de personal

Punem la dispoziție forța de muncă solicitată de către angajator.

4.

Viza de reședință/Dreptul la muncă

Ne asumăm toate responsabilitățile pentru conformitatea vizei de reședință și dreptului la muncă.

5.

Administrarea

Ne asumăm toate responsabilitățile privind Resursele Umane (salarii, contracte, impozitele sociale și de sănătate, asigurările etc).

6.

Cursuri de instruire

Desfășurăm cursuri de instruire a angajaților, inclusiv cursul de protecția sănătății și siguranța la locul de muncă.

7.

Managementul personalului

Oferim servicii de management al personalului pe întreaga perioadă a contractului.

8.

Transportul

Gestionăm cursele tuturor angajaților.

9.

Rotația de personal

Gestionăm rotația de personal pentru a asigura un flux continuu al forței de muncă pentru compania dumneavoastră.

Mecanismul formării prețurilor

Angajatorul achită o rată fixă pentru fiecare oră lucrată de către angajat și îi asigură cu cazare, iar noi angajăm candidatul și ne asumăm răspunderile administrative (salarizare, impozite etc.)