Oxanida Consulting este o companie cu o istorie impresionantă pe piața recrutării din Republica Moldova. Fondată inițial de persoane din domeniul turismului, compania și-a diversificat ulterior activitatea, specializându-se în plasarea forței de muncă peste hotare. Cu o prezență îndelungată pe piață, Oxanida Consulting este liderul incontestabil în recrutarea personalului pentru Cehia.

Principala activitate a companiei constă în selecția, recrutarea și plasarea lucrătorilor în diverse domenii, inclusiv construcții de mașini, construcții, industria de prelucrare și logistica. Cu o rețea extinsă de parteneri și colaboratori, Oxanida Consulting colaborează cu cele mai renumite branduri mondiale care au sediul în Cehia, printre care se numără DHL, Volkswagen, Skoda, Kaufland și altele.

Unul dintre aspectele distincte ale companiei este echipa sa dedicată și bine pregătită. Oxanida Consulting dispune de patru birouri în toate regiunile țării, asigurând astfel o acoperire națională eficientă. Aceste birouri se află în Cahul, Chișinău, Bălți și Transnistria, oferind acces facil și comod pentru clienți și candidați.

De-a lungul anilor, Oxanida Consulting a extins colaborarea sa cu companii din alte țări, precum Germania, Olanda și Polonia. Aceste parteneriate au adus noi oportunități și opțiuni pentru candidați, care pot găsi locuri de muncă atractive și bine remunerate în diverse sectoare.

Conducerea companiei este profund implicată în procesele de recrutare și are o participare activă în promovarea cadrului legal pentru agențiile de recrutare. Oxanida Consulting este reprezentată în cadrul negocierilor colective cu reprezentanții Guvernului Republicii Moldova prin intermediul Asociației Agențiilor de Recrutare. Această implicare demonstrează angajamentul companiei față de transparență, etică și respectarea normelor legale în domeniul recrutării.

Ca o companie cu o reputație solidă, Oxanida Consulting se bazează pe principii precum profesionalismul, integritatea și orientarea către satisfacția clienților și candidaților. Misiunea lor este de a facilita potrivirea perfectă între candidați talentați și companii de top, asigurându-se că atât angajatorii, cât și angajații sunt mulțumiți de rezultate.

Oxanida Consulting continuă să-și consolideze poziția de lider pe piața recrutării din Republica Moldova și să dezvolte parteneriate strategice cu companii din întreaga Europă. Prin intermediul serviciilor lor de calitate și a echipelor dedicate, compania contribuie la creșterea economică a Moldovei și la îmbunătățirea vieții profesionale a candidaților săi.