Pro-Cub este o agenție de recrutare de personal cu licență în domeniul plasării forței de muncă peste hotare, cu sediul în Chișinău, Republica Moldova. Cu o experiență vastă în recrutarea de personal pentru țări precum Germania și Polonia, compania s-a impus ca un jucător de încredere pe piața internațională a resurselor umane.

Echipa Pro-Cub este formată din recrutori cu o experiență de peste 8 ani în domeniul recrutării în masă, având abilități solide în identificarea, selecția și plasarea candidaților potriviți. Acești specialiști în recrutare se mândresc cu cel mai productiv recrutor din companie, care înregistrează un procent impresionant de conversie a candidaților, depășind pragul de 70%. Acest rezultat remarcabil subliniază abilitatea companiei de a identifica candidații potriviți și de a satisface cerințele angajatorilor cu succes.

Pro-Cub colaborează cu aproximativ 15 angajatori din Polonia și Germania, asigurând recrutarea permanentă a peste 100 de persoane. Compania este cunoscută în industrie pentru capacitatea sa de a oferi personal specializat pentru producția de mașini-unelte la corporații importante din Germania. Această expertiză specifică în recrutarea de personal tehnic demonstrează competența și înțelegerea profundă a cerințelor și aprofundarea necesităților angajatorilor din această industrie.

Un aspect semnificativ al activității Pro-Cub este respectarea strictă a legislației în vigoare. Compania se mândrește că nu a înregistrat nicio încălcare a legislației pe parcursul ultimilor 7 ani și a reușit să mențină licența de activitate fără niciun fel de abateri. Această conformitate strictă cu reglementările este un indicator al integrității și profesionalismului companiei, ceea ce consolidează încrederea clienților săi și garantează că procesele de recrutare sunt desfășurate în mod etic și legal.

În concluzie, Pro-Cub este o agenție de recrutare de personal cu o reputație solidă în domeniul plasării forței de muncă peste hotare. Prin intermediul unei echipe de recrutori cu experiență, compania asigură plasarea eficientă și de înaltă calitate a candidaților către angajatori din Germania și Polonia, având o expertiză specială în furnizarea de personal pentru industria producției de mașini-unelte. Cu un istoric impecabil de conformitate legală și respectarea strictă a reglementărilor, Pro-Cub este partenerul de încredere pentru toți cei implicați în procesul de recrutare și plasare a forței de muncă internaționale.